Pārlekt uz galveno saturu

Dienesti sadarbosies, lai optimizētu kuģošanas drošības uzraudzību Daugavā

Pk, 05/26/2023 - 14:45

26.maijā Latvijas Jūras administrācijā norisinājās administrācijas speciālistu tikšanās ar NBS Jūras Spēku Krasta Apsardzes dienesta un Patruļkuģu eskadras, kā arī Rīgas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvjiem. Tikšanās galvenais mērķis bija iepazīstināt kuģošanas drošību Daugavā uzraugošo institūciju pārstāvjus ar kuģošanas drošību regulējošo normatīvo aktu prasībām. 
Tikšanās laikā tika uzsvērts, ka jebkurš kuģošanas līdzeklis, ar ko tiek veikta pasažieru pārvadājumi komerciālos nolūkos, jāreģistrē Latvijas Jūras administrācijas Kuģu reģistrā (KR). Bez reģistrācijas KR veikt minētos pasažieru pārvadājumus nav atļauts. Protams, ne vienmēr ir vienkārši pierādīt, ka peldlīdzeklis veic komerciālus pasažieru pārvadājumus. Tomēr visbiežāk nelegālie komercpārvadātāji savus pakalpojumus reklamē dažādās interneta vietnēs, kas vismaz zināmā mērā var atvieglot kontrolējošo iestāžu darbu.
Runājot par kuģošanas līdzekļu reģistrāciju, sanāksmes dalībnieki atzina, ka joprojām problēmas sagādā jahtu īpašnieki, kuri par lētu naudu iegādājas jahtas ārzemēs, visbiežāk Zviedrijā, kur šo peldlīdzekļu reģistrācija nav obligāta. Nereti šādu nereģistrētu kuģu īpašnieki paceļ uz savas jahtas Zviedrijas karogu, lai demonstrētu jahtas piederību Zviedrijas valstij, taču šāda karoga lietošana ir pretlikumīga, ja peldlīdzeklis nav reģistrēts nevienā no konkrētās valsts reģistriem. 
Jūras Spēku un Pašvaldības policijas speciālistiem tika izskaidrots, kādiem dokumentiem jāatrodas uz KR reģistrēta kuģa un kā pārbaudīt dokumentu derīgumu, kā arī, ko vēl svarīgi kontrolēt, pārbaudot kuģi – sākot ar to, vai apkalpe ir adekvāta (piemēram, nav lietots alkohols) un beidzot ar glābšanas aprīkojumu, tā pieejamību lietošanai un lietošanu bērniem. 
Sanāksmes noslēgumā tās dalībnieki vienojās, ka jāveic kopīgas kuģu pārbaudes, lai uzlabotu uzraugošo institūciju darbu un savstarpējo sadarbību.