Pārlekt uz galveno saturu

Bauskas VĢ uzvar konkursa “Enkurs 2024” otrajā atlases kārtā

Mon, 03/25/2024 - 13:26

Jūrniecības nozares konkursa skolēniem “Enkurs 2024” 2.atlases kārtā, kas norosinājās Jūras koledžā “Novikontas”, uzvarēja Bauskas valsts ģimnāzijas komanda, pavisam nedaudz apsteidzot Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas komandu. Trešo vietu izcīnīja Rīgas 10.vidusskolas jaunieši.
Konkursa “Enkurs 2024” fināls norisināsies 20.aprīlī Rīgas brīvostā.
“Novikontā” skolēni demonstrēja savas prasmes kuģu un ātrgaitas kuteru vadīšanā, izmantojot profesionālos kuģu vadības trenažierus, veica praktiskus uzdevumus baseinā, kā arī sacentās ugunsdzēsībā un pirmās palīdzības sniegšanā. Pirmo reizi konkursā bija iekļauts uzdevums ar industriālā alpīnisma elementiem, neizpalika arī tradicionālā virves vilkšana un sviedlīnes mešana. 
 “Enkurs” tiek rīkots kopš 2007. gada. Latvijas Jūras administrācija ir konkursa idejas autors, iniciators, un pasākuma organizēšanas koordinators. Konkursa organizēšanā piedalās un konkursu atbalsta un finansē Latvijas Jūrniecības savienība, Latvijas Tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrība, Jūras koledža “Novikontas”, Jūrnieku mācību centrs “LAPA”, Rīgas brīvosta, Liepājas SEZ osta, Ventspils brīvosta, NBS Jūras Spēki, SIA “LVR flote”, SIA “LSC”, SIA “Atlas Professionals”, SIA “Utkilen Baltic”, SIA “Baltic Shipping Services”, SIA “Ilgezeem”.
 Konkurss “Enkurs” norisinās reālā vidē – jūrniecības mācību iestādēs un jūrnieku mācību centros, ostās un uz kuģiem. 
Konkursa mērķis – iepazīstināt skolu jauniešus ar jūras virsnieka specialitāti, kā arī atraktīvā veidā informēt sabiedrību par jūrniecības nozari.