Pārlekt uz galveno saturu

Pirms sezonas uzsākšanas pārbaudīti pasažieru izbraukumu kuģi

Mon, 05/23/2022 - 14:18

Daļa pasažieru kuģu, izbraukumu kuģu un atpūtas kuģu, ar kuriem tiek veikti pasažieru komercpārvadājumi, maijā uzsākuši pasažieru pārvadāšanas sezonu, vai ir gatavi darba uzsākšanai.
Kā katru gadu, Latvijas Jūras administrācijas kuģošanas drošības inspektori veic kuģu un kanāla laivu pārbaudes pirms sezonas uzsākšanas. Pārbaužu laikā inspektori kontrolē kuģu korpusu un dzinēju stāvokli, stūres iekārtu darbību, kā arī aprīkojumu, tai skaitā sakaru un navigācijas līdzekļus, ugunsdzēsības un glābšanas līdzekļus. Tāpat tiek pārbaudīta kuģu apkalpju kvalifikācija. 
Ja kuģiem konstatēti trūkumi, pārbaudes tiek veiktas atkārtoti, pēc trūkumu novēršanas, un tikai tad, ja kuģis atzīts par drošu, tas var uzsākt pasažieru pārvadājumus.
“Līdz šim mums uzrādīti 14 iekšējo ūdeņu pasažieru kuģīši, 13 Rīgā un viens Ventspilī. Bet process turpinās, vairāki kuģīši ir remontā. Dažiem kuģiem remontam vajadzīgs doks, un šogad tā Rīgā ir liela problēma. Par dažiem kuģiem, kuri strādāja iepriekšējos gados, mums šogad informācijas nav,” skaidro JA Kuģošanas drošības inspekcijas vadītājs Artūrs Ošs. 
Inspektori veikuši pārbaudes arī pasažieru kuģīšiem Lubānā un Alūksnē. Šie kuģi pašlaik tiek gatavoti reģistrācijai Latvijas Kuģu reģistrā.